Evereth News

Przejrzysty Portal Informacyjny

Evereth News serwis informacyjno-publicystyczny, jako rzetelne źródło wiedzy o najnowszych doniesieniach ze świata medycyny dla ponad 150 tysięcy użytkowników miesięcznie.

O projekcie

Firma Evereth Publishing jako lider w branży wydawnictw medycznych, zgłosił się do nas z potrzebą poprawy odbioru jednego z ich portali, a mianowicie everethnews.pl. Istotnym aspektem poruszanym podczas spotkań z zespołem Evereth, było lepsze wyeksponowanie najważniejszych tematów prezentowanych na portalu oraz pogrupowanie powiązanych artykułów w przejrzyste kategorie tematyczne. Nowa strona internetowa zapewnia użytkownikom intuicyjną nawigację i lekturę wybranych publikacji.

  • Doradztwo projektowe
  • Warsztaty z klientem
  • Opracowanie architektury informacji
  • Przygotowanie projektów funkcjonalnych
  • Projektowanie graficzne
  • Web development
  • Badania z udziałem użytkowników
  • Obsługa bieżąca

104 tys.

Wizyty miesięcznie

2,5x

Dłuższy średni czas odwiedzin

Wyzwanie

Głównym celem projektu było zaprojektowanie witryny, która spotęguje zainteresowanie czytelników, poprzez zwiększenie przejrzystości i dostępności do wybranych publikacji. Ważną też kwestią było wyróżnienie oryginalnych treści oraz cykli stworzonych przez redakcję portalu. Musieliśmy zadbać o pozytywny odbiór nowej wersji EverethNews przez użytkowników portalu, redaktorów oraz reklamodawców.

Konieczna była zmiana sposobu, w jaki odbierana była witryna i zmienić jej postrzeganie na portal medyczny wysokiej jakości.

Proces

Strategy

Cele, KPI, Planowanie

Discovery

Audyt UX

Wywiady pogłębione

Ścieżki użytkowników

Definition

UX Design

UI Design

Prototypowanie

Testy użyteczności

Development

Odkrywanie oraz warsztaty

Dzień 1 - odkrywanie

Podczas spotkań z zespołem Evereth oraz spotkań z przedstawicielami grup docelowych odbiorców portalu, zgromadziliśmy niezbędne wytyczne oraz określiliśmy najważniejsze cele związane z projektem strony.

Dzień 2 - warsztaty

Przeprowadzone warsztaty koncepcyjne, pogłębione oraz warsztaty design thinking były jednym z najistotniejszych etapów współpracy. Dzięki nim określiliśmy wymagania dotyczące realizowanego serwisu.

Strategia

Rozumiejąc dokładnie wymagania stawiane nowej odsłonie portalu, rozpoczęliśmy jego projektowanie. Prace zostały ukierunkowane w oparciu o precyzyjny research oraz dobrze zaplanowane warsztaty. Wiedzieliśmy, jak powstają artykuły, w jaki sposób są grupowane i kto będzie ich odbiorcą. Zadbaliśmy o to, aby publikowane treści redakcyjne nie były przytłoczone otaczającymi je reklamami, a same reklamy nie wymuszały interakcji użytkowników.

Ścieżka klienta

Bazując na dobrze zaplanowanej strategii, dobrze poznaliśmy odbiorców serwisu. Powstała, na podstawie warsztatów i person ścieżka Klienta zapewnia przemyślana nawigację.

Nowoczesne rozwiązanie

Rzetelne dane z przeprowadzonego procesu User Experience, umożliwiły nam przygotowanie precyzyjnych makiet oraz szkiców Customer Journey projektowanej strony internetowej. Mając na uwadze szeroką grupę potencjalnych użytkowników portalu, zapewniliśmy optymalną architekturę i hierarchię informacji oraz rozmiar i układ elementów strony. Indywidualna szata graficzna i dobrze zaplanowany UI Design dopełniają projekt witryny, który charakteryzuje się wysokim poziomem użyteczności.

Rezultat

Rosnąca liczba zainteresowanych czytelników, jak i partnerów biznesowych Evereth Publishing, to efekt współpracy nad portalem medycznym everethnews.pl. Odpowiednio zaprojektowana struktura oraz przemyślana architektura informacji na stronie, sprzyja pozytywnym doświadczeniom użytkowników. Przedstawienie zasobów serwisu w bardziej przystępny sposób, pozwala czytelnikom na swobodniejsze poruszanie się po stronie i zgłębianie wiedzy na określone tematy. Wewnętrzny system rejestracji zaś zapewnia dostęp do treści dla specjalistów.

Po opublikowaniu nowej odsłony, portal Evereth News umocnił swoją pozycję na rynku medycznych mediów cyfrowych, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów w branży.

104 tys.

Wizyty miesięcznie

2,5x

Dłuższy średni czas odwiedzin

10

Wywiadów pogłębionych

Chcesz zobaczyć więcej?